اوت 2018

به پایان آمد این دفتر...

شیوا نیک وظیفه:

مدت طولانی است که سندیکای لوله و پروفیل انتقاداتی به فروش ورق فولادی فولاد مبارکه منتشر کرده که سبب شد پیگیر نحوه فروش این مجموعه بزرگ از فولاد مبارکه باشیم.

مقوله‌ای که زیر ذره‌بین سندیکاست حضور فولاد مبارکه در شرکت بورس کالا و نحوه قیمت‌گذاری محصول در بورس کالا بود.در این خصوص خواندن توضیحات فولادمبارکه خالی از لطف نیست.

18 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی در حال اجراست

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: 18 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی در حال اجراست.

پیشگامی بندر امام خمینی در بهره‌گیری از توان داخلی برای طراحی و ساخت قطعات تخلیه و بارگیری

کاهش وابستگی به شرکت‌های خارجی تولیدکننده تجهیزات استراتژیک و صرفه‌جویی ارزی بالغ بر 87 هزار یورو با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در بندر امام خمینی(ره) صورت گرفت.

تولید ۲۴ میلیون تن فولاد تاپایان سال

نائب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد گفت: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته ۲۴ میلیون تن فولاد تا پایان سال جاری در کشور تولید خواهد شد.

آغاز عملیات احداث کارخانه 30 هزار تنی کلرید کلسیم و 5 هزار تنی هیدروکسید منیزیم

مراسم احداث پروژه کلرید کلیسیم و هیدروکسید منیزیم و همچنین افتتاح فاز نخست دهکده نمکی در خور و بیابانک شنبه با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو برگزار می شود. کرباسیان در برنامه ای مجزا، کارخانه جدید فرآوری سرب در نخلک را نیز افتتاح می کند.

معاملات فولاد بورس کالا در انتظار تایید اسامی خریداران واجد شرایط

به گزارش معدن نامه به نقل از دنیای اقتصاد با بالابردن سقف رقابت خریداران محصولات فولادی در بورس کالا از ۵ درصد به ۱۰ درصد، وزارت صمت محدودیتی دیگر برای خریداران فولاد در بورس کالا قائل شده که آن هم تایید خریداران از سوی این وزارت است، از همین رو عرضه‌های فولاد به رغم انتشار اطلاعیه‌های عرضه روی تابلو نمی‌آید. یک کارگزار عرضه‌کننده فولاد در بورس کالا درخصوص معاملات ناموفق فولاد در این بازار گفت: به‌رغم اطلاعیه عرضه از سوی شرکت‌ها و انتشار آن در بورس کالا، اما به دلیل اینکه سازو کار آن باید از سوی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت تعریف شود معاملات انجام نشد. 

قیمت های فروش گندله و کنسانتره گلگهر اعلام شد

شرکت معدنی صنعتی گل گهر در صورتمالی 3 ماهه 1هزارو 700 میلیارد تومان درآمد فروش را به ثبت رساند و با سود خالص 760 میلیارد تومانی با سرمایه ی 3هزار میلیارد تومانی به ازای هر سهم 253 ریال سود ساخت.

مسیر رو به رشد مصرف مس در عربستان

شیوا نیک وظیفه:

عربستان سعودی به عنوان کشور حاشیه خلیج فارسی که دارای هیچگونه واحد ذوب و پالایشی نیست، تولیدکننده محدود کنسانتره مس است و کل تولید این کشور در بازارهای بین‌المللی به فروش می‌رسد. البته در این کشور پروژه ای تعریف شده با ظرفیت سالانه 500 هزار تن کاتد مس  که از سال 2012 با اتمام زمان مطالعات امکان‌سنجی آن ادام عملی در خصوص آن صورت نگرفته است. این کشور تنها سالانه بیش از 160 هزار تن کاتد مس جهت تولید سیم و کابل (مفتول مسی) مصرف می‌کند.

مدل جامع ارزیابی فولاد کشور تدوین شد/ شناسنامه‌دار کردن کلیه تولیدات فولادی

مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به تدوین دستورالعمل مدل جامع ارزیابی فولاد کشور گفت: اگر این طرح به درستی و به طور کامل اجرا شود، از واردات فولاد بی‌کیفیت به کشور جلوگیری می‌شود.