مهر 1397

فولاد مبارکه هر گز قبل از این هم با این شبکه ها ارتباط کاری نداشته است

توضیحی ضروری در مورد تحریم شرکت فولاد مبارکه توسط آمریکا:

دیروز خزانه داری آمریکا چندین بانک و شرکت ایرانی را به لیست تحریم ها(OFAC) اضافه کرد که شرکت فولاد مبارکه را هم شامل شد و در کمتر از یک ساعت خبر تحریم فولاد مبارکه در شبکه های مجازی بطور گسترده ای منتشر شد

فولادمبارکه دچار خسران عملیاتی نمی شود

شیوا نیک وظیفه

علیرغم اقدام جدیدی که در راستای تحریم‌های جدید آمریکا از روز گذشته اعلام شده، و شروع امروز در بازار سهام با منفی شدن گروه فلزات در بورس تهران به دلیل جو هیجانی در نهایت بازار سهام تا حدودی پایداری خود را حفظ کرد.

هرچند که حقیقت امر حاکی از تاثیرات کم تحریم ها بر عملکرد فولاد مبارکه است ولی این موضوع باعث نشد که معامله‌گران بازار تحریم‌های مذکور را نادیده بگیرند و در نهایت نماد فولاد مبارکه ۲۱۸ واحد تاثیر منفی در شاخص‌های بازار را شاهد بود.

تولید، محور بازرگانی است نه بازرگانی، محور تولید

وزیر بازرگانی دوران جنگ گفت: باید اعتراف کنم ایده تمام اتفاقاتی که در دوره دفاع مقدس در وزارت بازرگانی افتاد متعلق به مرحوم عالی‌نسب است. او به ما آموخت که تولید محور بازرگانی است، نه بازرگانی محور تولید.

احتمال افزایش میزان جرائم تخلفات اقتصادی

سخنگوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به رشد 2هزار درصدی کشفیات قاچاق ازلحاظ ارزش ریالی طی شش ماه اخیر گفت:احتمال افزایش میزان جرائم تخلفات اقتصادی در سطح کشور وجود دارد.

خاطرآسوده‌ی "مبارکه" از تحریم آمریکا

شیوا نیک وظیفه

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که صنایع فولاد مبارکه اصفهان و برخی شرکت‌های دیگر در فهرست اسامی تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران قرارگرفته‌اند. ۲۰ شرکت و موسسه مالی وابسته به بنیاد تعاون بسیج در این لیست هستند.

بررسی مشکلات کارکنان المهدی و هرمزال در مجلس

کارکنان شرکت‌های تولیدکننده آلومینیوم المهدی و هرمزال طی اعتراضاتی نسبت به کمبود مواد اولیه از توقف خط تولید این کارخانه‌ها تا 15 آبان ماه خبر دادند.

پهلوگیری کشتی غول پیکر نفتی در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از پهلوگیری کشتی 80 هزار تنی MT Prestigious برای بارگیری نفت کوره در اسکله منطقه خبر داد. به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، دکتر «حسن خلج طهرانی» در تشریح این خبر گفت: برای نخستین بار در استان هرمزگان، کشتی MT Prestigious برای بارگیری نفت کوره در اسکله منطقه پهلو گرفته است.

580میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن مصوب شد

بررسی جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصویب 580 میلیون و 700 هزار دلار سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه حکایت دارد.

سریال عدم‌اصلاح قیمت‌های فروش؛ این قسمت: زغال‌سنگ

روشنک حاجی بیگی

معادن زغال‌سنگ کشور این روزها تحت تأثیر موج تورمی ایجادشده در اقتصاد کشور، حال‌وروز خوبی ندارند و به گفته فعالان این حوزه، در صورت عدم سیاست‌گذاری‌های حمایتی از سوی دولت، بخش قابل‌توجهی از این معادن به ورطه تعطیلی کشیده خواهند شد.
این در حالی است که حدود یک میلیارد و دویست میلیون تن ذخیره  قطعی زغال‌سنگ در کشور وجود دارد و در حال حاضر کل تولید زغال‌سنگ یک و نیم میلیون تن در سال و مابقی وارداتی است؛ به گفته کارشناسان در آینده نزدیک با راه‌اندازی برخی طرح‌های فولادسازی کوره بلند این مصرف به 3 ونیم میلیون تن می‌رسد.