فوریه 2019

رشد تولید جهانی فولاد آهسته شد / تولید ایران کاهش یافت

تولید فولاد خام ۶۴ کشور عضو انجمن جهانی فولاد (ورلد استیل) در ژانویه با یک درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۱۴۶.۷ میلیون تن رسید.

به گزارش ایسنا، آمار ورلد استیل نشان داد بزرگترین افزایش تولید فولاد خام در ژانویه متعلق به آمریکا بود و تولید این کشور با ۱۱ درصد رشد نسبت به ژانویه سال ۲۰۱۸، به ۷.۶ میلیون تن رسید.

بزرگترین کاهش تولید نیز مربوط به ترکیه بود و تولید این کشور با ۱۹.۵ درصد کاهش در مقایسه با ژانویه سال میلادی گذشته، به ۲.۶ میلیون تن رسید.

تولید محصولات سرد و پوشش دار فولاد مبارکه فراتر از برنامه

تولید محصولات سرد و پوشش دار شرکت فولاد مبارکه اصفهان تا پایان امسال چهار درصد فراتر از برنامه هدف گذاری پیش بینی شده است.

 

 معاون بهره‌ برداری شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: تولید این محصولات فولادی تا پایان امسال یک میلیون و 555 هزارتن پیش بینی شده که این میزان تولید چهار درصد بیشتر از برنامه است.

آقای فولاد ایران تنها کسی که می‌تواند از تمامی پتانسیل‌های اتاق بازرگانی استفاده کند

شیوا نیک وظیفه

سوابق همیشه می‌تواند گواهی بر اعتماد باشد. دکتر سبحانی به‌عنوان یکی از افراد تأثیرگذار در صنعت فولاد همواره در هر جایگاهی که قرار داشته موجبات توسعه، پیشرفت و بهره‌وری را فراهم کرده است. این بار نیز با اعلام آمادگی برای حضور در دور نهم اتاق بازرگانی اصفهان از برنامه‌های خود به معدن نامه این چنین گفت: اتاق‌های بازرگانی به‌عنوان یک نهاد در قانون جایگاه ویژه‌ای دارند و بالطبع انتظاراتی را هم ایجاد کرده‌اند. اتاق بازرگانی می‌تواند در مسیر پیشرفت کشور بالأخص معدن فوق‌العاده تأثیرگذار عمل کند و این به میزان فعال بودن آن وابسته است.

تمرکز بر SME‌های معدنی و اصلاح نحوه محاسبه و اخذ حقوق دولتی دو اولویت معدنی ائتلاف برای فردا

کاندیدای بخش معدن گروه ائتلاف برای فردا برای انتخابات اتاق تهران گفت: توجه و تمرکز بر SME‌های معدنی و اصلاح فرآیند محاسبه و اخذ حقوق دولتی به‌عنوان دو اولویت اصلی گروه ائتلاف برای فردا در بخش معدن تعیین شده‌اند.

به گزارش معدن نامه سجاد غرقی با اشاره به اهمیت بالای انتخابات ۱۱ اسفند ماه اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور از جمله اتاق تهران توضیح داد: رویکرد گروه ائتلاف برای فردا در بخش معدن، پیگیری اصلاح قوانین و آیین‌نامه‌های مرتبط با بخش معدن با هدف توسعه این بخش است و در همین راستا هم اصلاح نحوه محاسبه حقوق دولتی معادن به‌عنوان یک اولویت تعیین شده است.

سال آینده، سال معدن و صادرات است/ رشد صادرات بخش معدن تا ۸ میلیارد دلار

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دومین جایزه ملی برندهای برتر ملی ایران گفت: رشد بخش معدن و صنایع معدنی تا ابتدای اسفندجاری به ۸ میلیارد دلار رسیده و در ادامه اثربخشی این حوزه در اقتصاد، سال آینده نیز سال معدن و صادرات است.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، رضا رحمانی افزود: در سال گذشته ارزش تولیدات معدنی 20 میلیارد دلار بوده که 9 میلیارد آن صادر شده است.

رشد یک درصدی تولید فولاد خام جهان در نخستین ماه از سال 2019/ تولید فولاد خام ایران با افت 2.6 درصدی به 2.3 میلیون تن رسید

به گزارش معدن نامه به نقل از انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) طی ماه نخست سال جاری میلادی، 64 کشور فولادساز جهان 146 میلیون و 705 هزار تن فولاد خام تولید کردند که در مقایسه با تولید سال گذشته (145میلیون و 183هزارتن) یک درصد رشد نشان می دهد.

در سوی دیگر تولید فولاد خام ایران در ژانویه 2019 با افت 2.6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 2 میلیون و 230 هزار تن کاهش یافت. این رقم در ژانویه سال گذشته 2 میلیون و 289 هزار تن بود.

رشد 6 درصدی تولید کنسانتره مس در سونگون

مهندس «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون  گفت: تا پایان بهمن‌ماه سال جاری مجتمع مس سونگون موفق به تولید 290 هزار و 252 تن کنسانتره مس شد که در مقایسه با برنامه 273 هزار 777 تنی از رشد 6 درصدی برخوردار شده است.
به گزارش معدن نامه به نقل از مس پرس، «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون با اعلام این خبر  گفت: با عملکرد خوب تولیدی مجتمع مس سونگون انتظار می‌رود تا پایان سال میزان تولید کنسانتره در مجتمع سونگون به بیش از 320 هزار تن برسد.