افزایش تقاضای سنگ آهن در چین و نگرانی ها از عرضه

تب‌های اولیه

با نظر به اینکه ماه مارس را پشت سر گذاشته ایم و محدودیت های دولتی به سبب الودگی برداشته شده، شرکتهای فولادی نیز تولید را افزایش داده اند و به همین دلیل تقاضای سنگ آهن افرایش پیدا کرده است. بهبود در شرایط تولید بازار فولاد چین بازار سنگ آهن را تکان داده است و با توجه به  تقاضای بالای فولاد، میزان موجودی بازار فولاد چین نسبت به ماه قبل با سرعت بیشتر در حال کاهش است.

به همین خاطر است که در آخرین روز از هفته گذشته شاهد بهبود تقاضای سنگ آهن بودیم. به همین ترتیب متوسط شاخص قیمت پلاتس برای سنگ آهن خلوص 62 درصد به 95 دلار هر تن خشک سی اف آر چین رسید که نزدیک به یک دلار رشد قیمتی داشته است.

بازار چین در ابتدای ماه تقریبا جو متناقضی را نشان داد و شرایط متفاوتی داشت.به طوریکه قیمت های فولاد صادراتی کاهش یافت با اینکه رشد قیمت های داخلی بالا رفت. ورق گرم و میلگرد صادراتی چین هم در ابتدای ماه کاهش داشت. در مقابل با توجه به نگرانی هایی که برای عرضه در موعد سنگ اهن وجود دارد که نشات گرفته از شکسته شدن سد باطله در برزیل و اتفاقات استرالیا است شاهد افزایش تقاضای سنگ اهن در مدت اخیر به شکل چشمگیری بودیم. این در حالی بود که در هفته ابتدایی فروردین ماه سنگ آهن خلوص 62 درصد وارداتی به چین از حدود 88 دلار به 93 دلار هر تن سی اف آر رسید که به دلیل نگرانی از عرضه جهانی این ماده اولیه بود.

 

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (10 votes)

نظر شما چیست؟