داوودی:

با وجود معدن آلومینیوم در کشور میلیون‌ها دلار صرف واردات آلومینیوم می‌شود

تب‌های اولیه

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات بی‌رویه آلومینیوم و صرف میلیون‌ها دلار در این خصوص تاکید کرد: خیلی از کشورها آلومینیوم را از معادن خود استخراج می‌کنند، در حالی که ما آلومینیوم را از کشورهای دیگر وارد می‌کنیم و به معادن خود تکیه نمی‌کنیم.

به گزارش معدن نامه به نقل  از ایسنا، یوسف داوودی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای رییس جمهور پروژه استخراج آلومینیوم از میلیون‌ها تن ذخائر آلومینیوم سراب از 25 سال پیش کلید خورده، اما تا به امروز بلاتکلیف باقی مانده است. روسیه، کانادا، آمریکا و قرقیزستان از معادن آلومینیوم خود استفاده می‌کند، اما ما با وجود این معدن از خارج از کشور آلومینیوم را وارد می‌کنیم و میلیون‌ها دلار را صرف این موضوع می‌کنیم. آقای رییس جمهور اجازه ندهید غارت‌گران بیت‌المال به کشور ما خیانت کنند و نگذارند آلومینیوم را از معادن خود استخراج کنند. به خدا سکوت در برابر خیانت در پیشگاه خداوند و در مقابل مردم نابخشودنی است.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این موضوع را خطاب به مقام معظم رهبری می‌گویم که شما فرمودید مسئولین معادن کشور را استخراج کنند تا کشور به خود تکیه کند، اما به این موضوع عمل نمی‌شود آنها تلاش می‌کنند کشور را به کشورهای بیگانه وابسته کنند و به جای سرمایه‌ گذاری در معادن کشور در قاره آفریقا و در گینه کوناکری برای استخراج آلومینیوم سرمایه‌ گذاری می‌کنند و با میلیون‌ها دلار ارز از بیت‌المال برای کشورهای بیگانه اشتغال ایجاد می‌کنند. این خیانت به کشور است و در تاریخ ثبت می‌شود. آقای رییس جمهور در این خصوص به شما چه بگویم؟

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟