شکوری، رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی در اتاق بازرگانی مطرح کرد:

بروکراسی های پیچیده و کمبود سرمایه از دلایل کاهش سرعت احیای معادن کوچک بود که رفع شده و مسیر احیا رو به پیشرفت است

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

مسئولان بخش دولتی و خصوصی در تلاشند تا در کنار همدیگر نهضت بزرگی در بخش معدن ایجاد کنند.احیای معادن غیرفعال یکی از اقدامات مسئولین است که امیدواریم با تشکیل شورای راهبردی به ثمر نشیند. شکوری، رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی در اتاق بازرگانی در این خصوص عنوان  کرد: از وزیر صمت تشکر میکنیم که در طرح احیا بخش خصوصی را به همکاری پذیرفتند در این طرح با تشکیل شورای راهبردی بخشهای مختلف حوزه معدن دخیل خواهند بود، این شورا متشکل است از من به عنوان دبیر کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی، مهندس بهرامن رئیس خانه معدن ایران، عابدین‌زاده نماینده معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، وجیه‌الله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی (ایمپاسکو) که رئیس این شورا هستند و آقای عظیمی که دبیر شورا هستند. کار شورای راهبردی این است که نظرات صاحبان معدن و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری را با آنهایی که صاحبان سرمایه هستند به هم گره بزند تا معادن کوچک هم فعال شده و در مجموع باعث ایجاد انقلاب و نهضت در معادن کوچک و متوسط شوند.

وی از دیگر اثرات شورا سخن گفت و افزود: بروکراسی های پیچیده و کمبود سرمایه از دلایل کاهش سرعت احیای معادن کوچک بود که رفع شده و مسیر احیا رو به پیشرفت است.

شکوری عنوان کرد: اتاق فکر با حضور دکتر غریب پور، دکتر سرقینی و دیگر فعالان از مجلس و اتاق بازرگانی، اقدام درستی بود که می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند،  کارگروههای استانی نیز مشکلات را به گوش این اتاق فکر می رساند که قوانین اشتباه و اقدامات غلط رفع و‌برداشته شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت معادن کوچک افزود: طبق تحلیل بانک جهانی در سال ۲۰۱۷ از پنج شغل ایجادی در دنیا چهار مورد مربوط به بنگاه های کوچک و متوسط است.

شکوری گفت: ۹۸.۳ درصد معادن کشور ما کوچک و متوسط هستند که ۶۰ درصد تولید دارند و باید به رشد و توسعه این معادن کمک کرد.

رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران بیان کرد: باید از معادن بزرگ برای سرمایه گذاری در معادن کوچک کمک گرفت و آنها محصول واحدهای کوچک را پیش خرید کنند و با این کار و ایجاد واحد فرآوری، خیلی از معادن غیرفعال به فعالیت خود می توانند ادامه دهند.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (2 votes)

نظر شما چیست؟