خودکفایی در صنعت فولاد، تحریم را بی اثر کرد/ صادرات فولاد به کشورهای حاشیه خلیج فارس

تب‌های اولیه

یک مقام مسئول از صادرات فولاد به کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد و گفت: خودکفایی در این صنعت، تحریم ها را در این بخش خنثی کرده است.

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد درباره بازار فولاد گفت: بازار فولاد نسبت به سایر صنایع شرایط آرام تری را سپری می‌کند.

وی با بیان اینکه بازار فولاد باثبات است واگر نوسانی در بازار داشته باشد حبابی است تصریح کرد: خوشبختانه در بازار فولاد خودکفا هستیم و تحریم‌ها تاثیری بر این بازار ندارد. 

رستگار با بیان اینکه فولاد به کشور‌های حوزه خلیج فارس، عراق و افغانستان صادر می‌شود اظهار کرد: صادرات باید به حدی باشد که منجر به گرانی در بازار  داخلی فولاد نشود.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد درباره شرایط بازار فولاد در سال ۹۸  گفت: این بازار در سال جدید نوسانی نخواهد داشت مگر رخداد جدیدی در بازار بوجود آید.

رستگار در ادامه بیان کرد: امروزه یکی از مهم‌ترین عوامل تسهیل فضای کسب و کار، طراحی و تنظیم مناسبات مالی و اقتصادی حرفه‌ای است و این امر نیازمند تدبیر و برنامه‌ریزی جدی است، برای جلوگیری از مشکلات پیشرو و کنترل و مدیریت شرایط چاره‌ای نداریم جز آنکه از قوانین اطلاعات کافی داشته باشیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد یادآوری کرد: با توجه به نقش حساس و کلیدی صنعت فولاد در اقتصاد ایران و اثرپذیری این صنعت از وضعیت جهانی فولاد، رصد فضای حاکم بر بازار جهانی به همراه اقتصاد داخلی از اهمیت فراوانی است.

رستگار در پایان گفت: امیدواریم که صنعت فولاد همچنان خودکفایی خود را طی  سال های آتی حفظ کند و بر جامعه هدف صادرات خود بیفزاید.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (3 votes)

نظر شما چیست؟