صدای نظام مهندسی به گوش مجلس می رسد داریوش اسماعیلی

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه:

سازمان نظام‌مهندسی معدن جایگاه ارزشمندی برای رشد و توسعه معادن و صنایع معدنی کشور دارد به‌نحوی‌که اهمیت تشکیلات نظام‌مهندسی معدن بیشتر در حفظ و افزایش بهره‌وری منابع معدنی تعریف می‌شود.

سازمان نظام‌مهندسی معدن به‌عنوان سازمانی فنی از بازوهای حوزه معاونت امور معادن تلقی شده که یکی از وظایف اصلی آن حضور فعال در بخش معدن و انجام نظارت‌های مداوم برای رعایت اصول فنی و ایمنی در معادن است که با تحقق کامل این هدف در تمامی معادن کشور از هدررفت منابع عظیم و با ارزش معدنی جلوگیری خواهد شد. در حال حاضر به علت همکاری خوب این سازمان با معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت بخشی از وظایف غیرحاکمیتی به این سازمان تفویض اختیار شده که به همین خاطر اعضای منتخب حاضر در این مجموعه جایگاه و اهمیت بالایی دارند.

در حال حاضر نیز اعضای شورای مرکزی نظام مهندسی ایران انتخاب شدند. افراد انتخاب شده در رسته معدن، محمد ابراهیم برهانی، حمیدیان، فرهاد ملک قاسمی و هرمز ناصرنیا(منتخب وزير صنعت، معدن و تجارت) در رسته زمین شناسی رسول سید حسینی و داریوش اسماعیلی(منتخب وزير صنعت، معدن و تجارت)، در رسته استخراج و متالوژی داود شهرکی(منتخب وزير صنعت، معدن و تجارت)، مجید اسماعیلی گوهری، در رسته نقشه برداری امیرحیسن اگبری (منتخب وزير صنعت، معدن و تجارت) و مهدی تقیه هستند.نکته قابل توجه در این انتخاب عدم حضور نادعلی اسماعیلی دهج رییس فعلی سازمان نظام مهندسی معدن کشور است.

رییس دوره ششم فعالیت این سازمان از میان 11 نفر اعضای شورای مرکزی نظام مهندسی معدن انتخاب خواهد شد. هرچند که حضور دوباره ناصر نیا توجه زیادی را به خود معطوف کرد اما چند منبع آگاه عنوان کرده اند که داریوش اسماعیلی انتخاب بعدی است و شانس حضور ایشان پررنگ تر است که البته خالی از لطف هم نیست. داریوش اسماعیلی که نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس  و رئیس فراکسیون معدن مجلس نیز هست با حضور در مجلس می تواند صدای معدنی ها در مجلس باشد و اهداف نظام مهندسی را به وقوع نزدیک تر کند.

 

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (1 vote)

نظر شما چیست؟