معدن در استان اردبیل روی ریل توسعه به جریان افتاد

تب‌های اولیه

استاندار اردبیل با اشاره به فعالیت چند شرکت اکتشاف و بهره برداری معدن در استان گفت:در حال حاضر یک شهرک صنعتی خصوصی ویژه معدن در استان اردبیل فعالیت خود را آغاز کرده و مجوز دومین و بزرگترین شهرک صنعتی خصوصی نیز صادر می شود.

به گزارش معدن نامه به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ اکبر بهنام جو در جلسه بررسی پهنه های معدنی استان که با حضور سرمایه گذاران این بخش برگزار شد، افزود: معدن استان در مسیر توسعه حرکت می کند و امید می رود با فعال شدن صنایع تبدیلی و فرادستی این بخش میزان اشتغالزایی در بخش معدن افزایش یابد.

وی بیان کرد: این شرکت ها در شهرستان مشگین شهر مطالعات خود را به پایان رسانده و در مرحله برداشت محصولات برای تولید کنسانتره و کاتد مس و طلا هستند.

استاندار اردبیل اظهار کرد: هفته گذشته شرکت ممرادکو با سرمایه گذاری 100 میلیارد تومان در شهرستان مشگین شهر فعالیت خود را آغاز کرده و در فاز اول با ظرفیت تولید سه هزار و 500 تن برای 100 نفر اشتغالزایی دارد.

بهنام جو ادامه داد : هم اکنون نیز شرکت سرزمین جلگه های آسمانی نیز با ظرفیت تولید 13 میلیون تن ماده معدنی و 2 تن طلا در سال مقدمات ایجاد شهرک صنعتی خصوصی را آغاز کرده است.

وی گفت: فاز اول فعالیت های این شرکت با پیش بینی تولید یک میلیون تن فرآورده معدنی ، 100 کیلو طلا و 500 نفر اشتغالزایی تا یکسال آینده در مشگین شهر آغاز می شود.

استاندار اردبیل افزود: در یک برنامه سه ساله شرکت سرزمین جلگه های آسمانی تولیدات خود را به 13 میلیون تن با اشتغالزایی برای پنج هزار نفر می رساند.

بهنام جو افزود: میزان سرمایه گذاری این شرکت 700 میلیون دلار بوده و با آورده شخصی فاز اول فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی گفت:دستگاه های اجرایی مرتبط نیز همکاری مثبتی با این شرکت ها داشته و در راستای راه اندازی شهرک صنعتی خصوصی ویژه اکتشاف معدن مجوزهای لازم را در کمترین زمان ممکن صادر می کنند.

بهنام جو تصریح کرد: همزمان با اکتشاف محصولات معدنی تلاش می کنیم صنایع فرا دستی را نیز در استان ایجاد شود.

وی گفت: مواد خام اکتشاف شده در استان در داخل استان فراآوری می شود و در این راستا تلاش می کنیم سرمایه گذاران واجد شرایط برای راه اندازی صنایع فرادستی را به استان جذب کنیم.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (1 vote)

نظر شما چیست؟