بشیراد، رئیس بودجه و گزارشات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو‌ در گفتگو‌ با معدن نامه مطرح کرد:

کارخانه فولاد چادرملو به روش هات شارژ عمل می کند / هات شارژ موجب صرفه جویی ۳۰ تا ۴۰ درصدی در مصرف برق و مصرف آب می‌شود

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

چادرملو با انتشار گزارش 6 ماهه سیگنال مثبت خوبی در زمینه فروش به بازار صادر کرد و نشان داد سهامداران باید منتظر انتشار گزارش صورت های مالی 6 ماهه مثبتی از این سهم باشند. این شرکت در 6 ماهه سال 98 به فروش 4761 میلیاردی رسیده و با جهش فروش همراه شده است.

بشیراد، رئیس بودجه و گزارشات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو‌ در گفتگو‌ با معدن نامه در خصوص اقدامات اخیر این مجموعه عنوان کرد: ظرفیت تولید آهن اسفنجی ۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تن است که امسال برنامه تولید برای امسال ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تن خواهد بود.

وی تصریح کرد: کارخانه فولاد چادرملو به روش هات شارژ عمل می کند، در این روش آهن اسفنجی پیش از سرد شدن و با دمای حداقل ۶۰۰ درجه بطور مستقیم وارد کوره‌های ذوب در کارخانه فولاد و در نتیجه موجب صرفه جویی ۳۰ تا ۴۰ درصدی در مصرف برق و مصرف آب می‌شود.

بشیراد افزود: برای سنگ آهن دانه بندی شده ظرفیت ۱.۲ تا ۱.۵ میلیون تن است اما با توجه به بازار مصرف برنامه تولید ۵۰۰ هزار تن داریم که اولویت فروشمان بازار داخل است.

وی گفت: بزودی واحد مگامدول این شرکت رسماً افتتاح می شود، واحد مگامدول از دی ماه سال گذشته تولید آزمایشی را شروع کرده بود و اوایل امسال وارد تولید تجاری شد. بر اساس آنچه که در کدال منتشر کردیم در صورتی که از آهن اسفنجی برای تولید واحدهای چادرملو استفاده کنیم 8 میلیون ریال بهای تمام شده برای تولید فولاد به ازای هر تن کاهش می باید.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (1 vote)

نظر شما چیست؟