16 درصد رشد صادرات فولاد چین در سپتامبر

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

چین به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا که هم تقاضای بالا و هم صادرات  از مواد معدنی را به خود اختصاص داده است قادر به تحولاتی عمیق در حوزه‌های مختلف معدنی دنیا است و به نوعی تعیین کننده و مرجع در تصمیم گیری برای فعالان این حوزه محسوب می شود.

نگاهی به روال صادراتی چین نشان می دهد این کشور با برنامه کاهش تولید، کاهش صادرات هم داشته ولی در ماه سپتامبر این روال تغییر کرد و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش صادرات در محصولات فولادی مواجه بود. در سه ماهه سوم سال جاری میلادی صادرات محصولات فولادی چین 13 درصد افت داشته که به دلیل برنامه های پیش روی کاهش تولید و رشد قیمت های داخلی بود.

میزان صادرات فولاد چین در فصل سوم سال نسبت به فصل قبل 13 درصد افت داشته و حجم صادرات آن 17.71 میلیون تن شد. در این بین میزان صادرات ماهانه فولاد چین در سپتامبر یک درصد رشد داشته 5.95 میلیون تن شد. همچنین صادرات سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد رشد داشته است.

همچنین میزان فولاد وارد شده به چین هم در سه ماهه سوم سال 3 درصد رشد داشته 3.291 میلیون تن ثبت شد.

صادرات محصولات فولادی چین در ماه سپتامبر روند نزولی دو ماه قبلی را ادامه نداد و رشد صادراتی را تجربه کرد. در این ماه چین 5.95 میلیون تن محصولات فولادی صادر کرد که 15.8 درصد نسبت به سپتامبر 2017 رشد داشت و همچنین 1.2 درصد نسبت به آگوست سال جاری بهبود داشت.

چین در 9 ماه گذشته میلادی 53.08 میلیون تن محصولات فولاد صادر کرده که 10.7 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال 2017 افت نموده است.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟